Jak dobrać ekran do projektora
Jak dobrać ekran do projektora

Na co zwracać uwagę przy wyborze ekranu do projektora

Komfort i łatwość obsługi. Zazwyczaj takie cechy towarzyszą przy wyborze jakichkolwiek sprzętów. Jeśli chodzi o ekran do projektora, to ważne jest, aby zastanowić się, gdzie będzie on umieszczony – zostanie powieszony na ścianie czy będzie stał na podłodze. Pod uwagę należy także wziąć rozmiar oraz sposób odwijania i zwijania planszy. Format, który najlepiej wybrać to (1:1) oraz (4:3). Dla niektórych mechanizm rozwijania ekranu także ma znaczenie ze względu na głośność. Może być on cichy lub bardziej hałaśliwy. Przy wyborze ekranu do projektora warto także zastanowić się nad celem jego wykorzystania.

 

To cię zainteresuje: 

Jak dobrać uchwyt na projektor

 

Rodzaje ekranów projekcyjnych

Ze względu na różnorodne zastosowanie i postęp technologiczny możemy wyróżnić kilka ekranów dedykowanych do projektora. Wśród nich są m.in. ekrany projekcyjne:

W zależności od parametrów rozbieżność cenowa jest dość duża. Ceny zaczynają się od ok. 269 zł i sięgają nawet do ok. 2000 zł. Najtańsze z nich to ekrany manualne. Należy je rozwinąć po prostu ręcznie. Jedne z droższych to ekrany elektryczne, które po wciśnięciu odpowiedniego przycisku same się rozpakowują. Ekrany przenośne rewelacyjnie sprawdzą się w przypadku wykorzystywania ich w dowolnej lokalizacji. Jeśli pracujesz jako szkoleniowiec i wyświetlanie prezentacji jest w Twojej pracy niezbędnym elementem, zwróć na nie uwagę. Na pewno ułatwią Ci przygotowanie do przeprowadzenia warsztatów. W takim przypadku solidny sprzęt to podstawa! Ekrany, które są na stałe przywieszone do ściany bądź montowane przy suficie dają statyczność obrazu. Minimalizują one ryzyko powstania zniekształconego obrazu czy wyświetlenia innych kolorów niż docelowe.

Do czego możemy wykorzystywać ekrany projekcyjne?

W obecnych czasach ekrany projekcyjne są pomocnym narzędziem w salach lekcyjnych, wykładowych czy konferencyjnych. Mają one wiele możliwości zastosowań, dzięki czemu są niezwykle praktyczne. Można na nich wyświetlić prezentację lub prowadzić zajęcia interaktywne dla dzieci. Jest to także świetny sposób na urozmaicenie szkoleń czy innych spotkań. Ekran do projektora służy także do oglądania bajek czy filmów.

Odpowiedni ekran do projektora - podsumowanie

Ekran projekcyjny to bardzo przydatny i uniwersalny sprzęt. Najlepiej wybrać ten, który posiada odpowiednie parametry do przeznaczonego celu oraz posiadanego budżetu. Zastanów się, który z opisanych ekranów przyda Ci się w pracy, szkole czy innych codziennych czynnościach i będzie idealnie pasował do Twojego projektora. Postaw na komfort i profesjonalizm działania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl