Jak dobrać uchwyt na projektor?
Jak dobrać uchwyt na projektor?

Projektor to główny element do komfortowego wyświetlania prezentacji czy oglądania filmu. Aby go odpowiednio ustawić oraz zamontować potrzebny jest uchwyt. Dzięki temu można uzyskać stabilność obrazu oraz komfort użytkowania. W zależności od możliwości przestrzennych i indywidualnych preferencji rzutnik może być ustawiony bezpośrednio na stole bądź zamocowany na uchwycie ściennym oraz sufitowym. Jak zatem prawidłowo dobrać uchwyt na projektor? Zapoznaj się ze szczegółową charakterystyką i wybierz odpowiedni dla siebie.

 

To cię zainteresuje:

Jak dobrać ekran do projektora?

 

Uchwyty ścienne do projektów - na co patrzeć

Uchwyt ścienny, jak sama nazwa wskazuje, mocowany jest do ściany. Projektor może być zamontowany na jego półce bądź bezpośrednio przykręcony do rzutnika. Najczęściej ten rodzaj uchwytu na projektor wybierany jest do tablic interaktywnych i możliwości przytwierdzenia go do ściany. Przy wyborze docelowego modelu najlepiej zwrócić uwagę na możliwość obrotu głowicy, regulacji pochylenia oraz długości wysięgnika. Ważna jest także waga projektora oraz maksymalny ciężar, jaki może utrzymać mocowanie. Uchwyty ścienne do projektorów z pewnością przydadzą się w każdym biurze w sali konferencyjnej do wyświetlania prezentacji, ale także w domu, do stworzenia przytulnego kina.

Zobacz: Uchwyty do projektorów

Uchwyt sufitowy do projektora

Sufitowy uchwyt na projektor to najpopularniejszy i najczęściej wybierany element. Nie zajmuje dodatkowego miejsca, a co więcej, można pod nim swobodnie przechodzić. Ponadto dostępny jest on w różnej wielkości i wielu wariantach. Uchwyt na projektor, mocowany na suficie może występować w wersji:

 • montażu do górnej części rzutnika,
 • z półką,
 • w formie windy, czyli połączeniu półki z mechanizmem zdalnie sterowanym do ustawienia poziomu projektora.

Aby wybrać odpowiedni model sufitowego uchwytu do projektora, należy sprawdzić:

 • Jaki jest sufit w danym pomieszczeniu – podwieszany czy standardowy,
 • jak wysoki jest sufit w danym pomieszczeniu,
 • na jakiej wysokości zamontowany jest ekran, by obraz był prawidłowo wyświetlany,
 • jak długi musi być uchwyt sufitowy, by zmieścił się na nim projektor,
 • maksymalny udźwig uchwytu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu do projektora?

W zależności, czy zastanawiamy się nad uchwytem ściennym czy sufitowym do projektora, na niektóre elementy trzeba patrzeć tak samo. Przy wyborze jednego bądź drugiego elementu należy zwrócić przede wszystkim uwagę na:

 • czy wybrany model uchwytu pasuje do projektora, który się posiada,
 • rozstaw otworów w projektorze na śruby,
 • wagę projektora i maksymalne obciążenie uchwytu,
 • użyteczność uchwytu poprzez możliwość swobodnego ustawienia projektora w każdej płaszczyźnie.

Te podstawowe wytyczne wpływają na montaż oraz komfort korzystania z projektora.

Jak dobrać uchwyt na projektor – podsumowanie

Wybierając uchwyt na projektor, należy kierować się wytycznymi, które pozwolą na komfortowe korzystanie z rzutnika. W zależności od indywidualnych preferencji oraz możliwości przestrzennych najlepiej jest zdecydować się na uchwyt ścienny lub sufitowy. Nie zajmują one dodatkowego miejsca. Aby obraz był stabilny i wyrazisty pamiętaj o wadze projektora oraz jego sposobie mocowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl