Tablica magnetyczna dla dziecka – czy to dobry pomysł?
Tablica magnetyczna dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców z pewnością pragnie ułatwić swoim dzieciom naukę i wchodzenie w dorosłość. W tym celu decydują się na zakup wielu pomocy naukowych, które mają pomóc najmłodszym przyswajać wiedzę. Obecnie na rynku możemy spotkać całą gamę różnych plansz, makiet i tablic, które mają pomóc dziecku w nauce. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do poniższego wpisu!

 

To cię zainteresuje:

Nauka w czasie pandemii

Tablice dla dzieci, jaką wybrać?

 

Tablice magnetyczne

Jednym z pierwszych i oczywistych wyborów jest tablica magnetyczna. Nadaje się ona idealnie do umieszczenia nie tylko w biurze, ale również w pokoju dziecka. Jej duża powierzchnia suchościeralna pozwoli na zapełnianie jej dowolnymi notatkami, w zależności od potrzeb dziecka. Nasza pociecha może zastosować ją do tworzenia notatek lub rysunków z lekcji, tworzenia wykresów lub np. nauki słówek. Dodatkowo tablice magnetyczne posiadają powierzchnię, na której za pomocą magnesów możemy przywiesić dowolne treści. Dzięki szerokiemu wyborowi akcesoriów takich jak markery suchościeralne, nasze dziecko będzie mogło tworzyć notatki przy użyciu różnych kolorów, co z pewnością pomoże mu przyswoić informacje.

Tablice korkowe

Tablice korkowe są skonstruowane z warstwy korka i oprawione, co umożliwia przywieszenie ich na ścianie. Przeznaczone są głównie do wpinania w nie pinezek, za pomocą których możemy powiesić na tablicy notatki lub zdjęcia. Jest to świetny sposób na utrwalanie swojej wiedzy, jednak w przeciwieństwie do tablic magnetycznych, na tablicy korkowej nie możemy pisać.

Tablice kredowe

Tablica kredowa jest starszym odpowiednikiem tablicy magnetycznej. Jej zastosowanie jest podobne, jednak odróżnia je sposób nanoszenia treści. Na tablicy magnetycznej możemy pisać markerami suchościeralnymi, które następnie zmażemy specjalną gąbką. Z kolei na tradycyjnej tablicy kredowej będziemy pisać za pomocą kredy.

Tablice kredowe są równie użyteczne, jak tablice magnetyczne, gdyż do ich powierzchni również da się przyczepić za pomocą magnesu różne rzeczy. Niestety ze względu na kredę użytą do nanoszenia treści, tablice kredowe mogą sprzyjać pyleniu się, co nie każdemu służy. Dodatkowo pył może osiadać na otoczeniu, podczas gdy zastosowanie tablicy magnetycznej eliminuje ten problem.

Flipcharty

Flipcharty, w porównaniu do poprzednich tablic edukacyjnych, nie zdobyły jeszcze takiej popularności, choć z pewnością zasługują na docenienie. Wykonane są zazwyczaj z aluminium i występują w formie stojaka, na którego powierzchni przyczepiony jest blok z papierem. Po zapisaniu danej strony odwracamy ją i mamy nową kartkę do zapisania. Flipcharty posiadają tę zaletę, że nie musimy całej zawartości zmazywać od razu po napisaniu. Notatki możemy przechowywać i wracać do nich w razie potrzeby. Dzięki temu łatwiej zapamiętamy cały proces nauki. Flipcharty można również przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu lub nawet zabierać ze sobą w podróże czy szkolenia. Dodatkowo wiele modeli, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu, posiadają powierzchnię suchościeralną i magnetyczną, co sprawia, że mają tyle zalet, co tablice magnetyczne. Warto się zatem zainteresować nimi i poświęcić im chwilę uwagi.

Jaką tablice wybrać – podsumowanie

Jak widzisz, na rynku istnieje cała masa tablic i pomocy edukacyjnych, które idealnie sprawdzą się dla Twojego dziecka. Od Ciebie zależy, na którą z nich się zdecydujesz, jednak warto mieć na uwadze jego wygodę korzystania z danej pomocy. W zależności od budżetu oraz prywatnych preferencji możemy wybrać odpowiedni model dla siebie i swojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl