Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie projektora?
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie projektora?

Nowoczesne projektory to niezwykle przydatne urządzenia, które mogą sprawdzić się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim wykorzystuje się je w szeroko pojętej edukacji i szkolnictwie – w szkołach, na uczelniach, salach wykładowych, ale także na różnego rodzaju ważnych wydarzeniach, eventach, konferencjach, szkoleniach, kursach oraz prezentacjach. Dziś pomożemy wam w odpowiedzi na pytanie, na co konkretnie zwracać uwagę, decydując się na kupno takiego właśnie sprzętu.

 

Co powinien mieć dobry projektor?

Dzięki projektorom multimedialnym możliwe jest szybkie, łatwe i bezproblemowe wyświetlanie różnego rodzaju treści, zdjęć, czy filmów oraz gotowych prezentacji szerszej publiczności, na dużym ekranie. Wybierając projektor powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wielkość – nowoczesne ekrany projekcyjne mogą bowiem występować w kilku różnych formatach, które najlepiej dostosować do możliwości metrażowym danego pomieszczenia oraz odległości od oglądających. Nie bez znaczenie będzie także sam montaż – projektory mogą być na stałe montowane na ścianie, na suficie lub też występować w wersji przenośnej – taka opcja nie zajmuje wiele miejsca, mogą być  wyciągane wyłącznie w razie potrzeby, a także nie ma żadnego problemu z ich ewentualnym transportem oraz przenoszeniem.

 

Ile lumenów ma dobry projektor?

W przypadku projektorów chyba największe znaczenie ma ich odpowiednia jasność, co przekłada się za jakość i czytelność obrazu oraz odpowiednie odwzorowanie kolorów. To bardzo ważne, aby ekrany projekcyjne świetnie zdawały egzamin bez względu na porę dnia, czy panującą za oknem pogodę. Jasność projektora mierzona jest w lumenach – jest to jednostka strumienia świetlnego. Czym jej wartość będzie wyższa, tym bardziej korzystnie.  Najczęściej będą to wartości oscylujące w granicach 2-3 tysięcy lumenów.

 

Jakie są parametry projektorów multimedialnych?

Projektory multimedialne będą różniły się dodatkowo także kątem widzenia (czym szerszy tym oczywiście lepiej). Warto zwrócić uwagę również na kwestie typowo wizualne oraz techniczne – dobry ekran projekcyjny powinien być solidny i trwały, odporny nawet na intensywną i częstą eksploatację oraz uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia ekranu może być matowa albo błyszcząca, może posiadać on także ramkę w kontrastowym kolorze, co sprawia, że wyświetlany obraz staje się jeszcze bardziej wyrazisty. Dobry projektor powinien być także cichy, łatwy i bezproblemowy w obsłudze nawet dla laika.

 

Ekrany projekcyjne

Dlaczego warto postawić konkretnie na ekrany projekcyjne? To zdecydowanie wyższa jakość obrazu oraz świetny komfort użytkowania, nieporównywalny z wyświetlaniem obrazów za pomocą rzutników, czy też bezpośrednio na ścianie albo na tapecie. Ekrany projekcyjne wykonane są ze specjalnych, starannie przemyślanych tkanin, o odpowiedniej strukturze, które w sposób prawidłowy odbijają światło, dzięki czemu kolory oddawane są w sposób wyjątkowo głęboki i wierny z oryginałem. Powierzchnia do wyświetlania jest idealne gładka, stabilna i równa, a białe tło projektora stanowi idealne, czyste płótno dla wszelakich treści. Zdecydowanie są to wyjątkowe, dobrej jakości produkty, którymi warto się zainteresować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl