Jak zrobić tablicę organizacyjno-motywacyjną?
Jak zrobić tablicę organizacyjno-motywacyjną?

Organizacja czasu to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie jak najwyższej efektywności naszej pracy. Wielokrotnie zostało udowodnione, że lepsze zorganizowanie swojego czasu pomaga osiągać dużo wyższe wyniki nie tylko w życiu zawodowym, ale również skuteczniej panować nad swoimi codziennymi obowiązkami. Istnieje wiele sposobów na to, aby pomóc sobie w organizacji czasu. Jednym z nich może być stworzenie przestrzeni do zbierania swoich pomysłów oraz ich organizacja. W tym wpisie przedstawimy pomysł na to, jak zaaranżować tablicę organizacyjno-motywacyjną w swoim domu lub biurze!

 

To cię zainteresuje:

Tablice motywacyjne - jak przygotować?

Flipchart - jaki wybrać?

 

Dlaczego organizacja czasu jest taka ważna?

Często słyszymy, zwłaszcza od osób, które pracują na etacie w stałych godzinach, że nie mają one na nic czasu. Ani na obowiązki, ani na hobby, ani na realizację swoich pasji i zainteresowań. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo naszego cennego czasu pochłaniają bezsensowne czynności takie jak przeglądanie social mediów lub robienie wielu rzeczy jednocześnie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja czasu i wykorzystywanie jego rezerw, aby wygospodarować odpowiednią ilość na wszystkie istotne czynności.

Jak możemy organizować swój czas?

Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie rozplanowanie swoich stałych obowiązków, aby otrzymać harmonogram dnia. Jeżeli pracujemy na pełen etat, zadanie to jest w gruncie rzeczy ułatwione, gdyż możemy z łatwością nakreślić odpowiednie ramy czasowe. Wówczas wiemy, że dane godziny poświęcamy na pracę, a inne na realizację swoich hobby. Dużo łatwiej jest nam również zaplanować stałe godziny snu, a wiadomo, że jest to bardzo duży pomocnik w organizacji naszego czasu.

Dla kogo tablica organizacyjno-motywacyjna?

Wbrew pozorom, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Taka forma porządkowania swojego czasu rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku każdej osoby, która pragnie wprowadzić do swojego życia nieco harmonii, cierpi na brak wolnego czasu, lub najzwyczajniej w świecie, chce go uporządkować.

Tablice organizacyjno-motywacyjne idealnie sprawdzą się również podczas codziennych obowiązków związanych z wychowywaniem dziecka i uczeniem go panowania nad swoim wolnym czasem. Będzie także świetnym narzędziem do wprowadzania nagród i motywowania pociechy do spełniania codziennych obowiązków.

Sprawdź, jak zorganizować tablicę motywacyjną dla swojego dziecka tutaj!

Gdzie sprawdzi się tablica organizacyjno-motywacyjna?

Wszędzie tam, gdzie spędzamy dużo czasu. Oczywiście powinna być nieodłącznym elementem każdego biura, aby skutecznie pozwalać na zarządzanie swoją pracą z miejsca jej wykonywania. Warto jednak nie traktować tablic, tylko i wyłącznie jako narzędzie do pracy, ale również jako świetny dodatek do naszego codziennego życia.

Wykorzystując różne tablice, takie jak tablice suchościeralne czy tablice magnetyczne, możemy stworzyć skuteczną przestrzeń np. do planowania swoich treningów na siłowni czy rozpisywania posiłków.

W tym wpisie dowiesz się, jak kreatywnie wykorzystać tradycyjne tablice kredowe!

Jak zrobić tablicę organizacyjno-motywacyjną?

Do zorganizowania tablicy organizacyjno-motywacyjnej nie potrzebujemy wiele. Idealnie do tego celu nada się dowolna tablica suchościeralna dostępna w naszym sklepie Tablice-Magnetyczne.com. Tak naprawdę, w zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na dowolny model tablicy.

Dla najmłodszych świetnym rozwiązaniem będą tradycyjne tablice kredowe, które pozwalają na łatwe pokrywanie ich powierzchni tekstem i szybką zmianę, w zależności od potrzeb. Niestety, w pomieszczeniach mogą powodować zakurzenie i zabrudzenie.

Lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza do przestrzeni biurowych, będzie tablica suchościeralna wyposażona dodatkowo w funkcje magnetyczne. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko pokryć ją wymaganą treścią, ale również przypiąć, za pomocą magnesów, swoje inspiracje, motywacje, przydatne notatki lub inne treści.

Tablica organizacyjno-motywacyjna – podsumowanie

Jak widzisz, tablica organizacyjno-motywacyjna może być bardzo przydatnym narzędziem, które pomoże Ci zorganizować czas, abyś mógł lepiej nim zarządzać. Warto wspomnieć również, że większość tablic dostępnych w naszym sklepie możesz z powodzeniem wykorzystywać także do innych zadań.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl