Wykorzystaj kreatywnie tablice kredowe! Zastosowania tablic do pisania kredą
Wykorzystaj kreatywnie tablice kredowe! Zastosowania tablic do pisania kredą

Mogłoby się wydawać, że w czasach, kiedy większość aspektów naszego codziennego życia przenosimy do przestrzeni internetowej, tablice do pisania kredą powoli wychodzą z mody. Co prawda spotyka się je w miejscach takich jak szkoła lub przedszkole, jednak w codziennym użytku zastępujemy je innymi narzędziami. Tradycyjne tablice kredowe mają mnóstwo zalet, które mogą okazać się nieocenione. W dzisiejszym wpisie pokażemy, jak kreatywnie wykorzystać tablice kredowe, aby tchnąć w nie więcej życia i spożytkować maksymalnie ich zalety.

 

To cię zainteresuje:

Jak zrobić tablicę motywacyjno organizacyjną?

Tablica do pisania kredą w szkole

Oczywiście nie sposób pominąć pierwsze miejsce, które kojarzy nam się z tradycyjnymi tablicami kredowymi, jakim jest szkoła. Do dzisiaj wykorzystujemy tablice kredowe do nauki i edukacji dzieci młodzieży. Ma to swoje źródło w tradycji edukacji oraz tym, że większość placówek pedagogicznych wciąż posiada je jako element wyposażenia sal lekcyjnych. Nie warto jednak pomijać powodów, dla których tak jest. Przede wszystkim tablice kredowe odznaczają się niesamowitą trwałością oraz długowiecznością. Większość z nich, które są obecne w salach lekcyjnych, dalej pamięta czasy zeszłych pokoleń oraz niezliczone pokłady wiedzy, które zostały na nich zapisane.

Dodatkowo eksploatacja takiej tablicy jest dużo tańsza oraz skuteczniejsza. Paczka dobrej jakości kredy do pisania jest mniejszym wydatkiem niż zestaw markerów do tablicy suchościeralnej. Ponadto ze względu na ciemne tło i widoczność kredy, nawet uczniowie znacznie oddaleni od tablicy mogą dokładnie zobaczyć, co jest na niej zanotowane.

Tablica kredowa jako element pokoju dziecięcego

Każdy rodzic wie, jak istotnym elementem w życiu każdego dziecka, jest możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań poprzez sztukę oraz zabawy polegające na rysowaniu i pisaniu. Tablica kredowa będzie więc idealnym elementem wystroju każdego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, kiedy tak ważne jest rozwijanie jego umiejętności pisania czy rysowania. Na rynku obecnie mamy szeroki wybór tablic kredowych, które są skonstruowane w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymagania konsumentów. Możemy wybrać model, który jest stojący (tzw. potykacz) i daje możliwość dowolnego przenoszenia lub wersję do zawieszenia na ścianie. Możemy wybrać taką, która będzie wygodniejsza dla nas i naszego dziecka.

Warto mieć na uwadze, że kreda wykorzystywana do pisania na tablicy może się pylić oraz kurzyć, zostawiając wokół warstewkę białego pyłu. Warto wówczas pochować maskotki oraz zwinąć dywan, aby sprzątanie było łatwiejsze. Możemy także zdecydować się na zakup specjalnej kredy antyalergicznej, która została stworzona tak, aby pilić się, jak najmniej.

Tablica kredowa do zabaw w ogrodzie

Jeżeli cenimy sobie porządek lub po prostu chcemy zachęcić nasze pociechy do spędzania czasu na świeżym powietrzu, świetnym wyjściem może być postawienie tablicy kredowej stojącej w naszym ogrodzie. Dzięki temu nie tylko pozwolimy dzieciom rozwijać swój zmysł artystyczny, ale także zainspirujemy je do zabawy na zewnątrz.

Tablica do pisania kredą w kuchni

Wraz z rozwojem różnych nurtów wnętrzarskich, od kilku lat obserwujemy modę na pokrywanie jednej ze ścian w kuchni emalia kredową. Pozwala ona na pisanie po powierzchni ściany w taki sposób, jakby była ona powierzchnią tablicy. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na takie rozwiązanie lub zwyczajnie nie chcemy zmniejszać optycznie naszego pomieszczenia. Nie warto jednak rezygnować z tego praktycznego rozwiązania, jeżeli możemy zawiesić na ścianie tablicę kredową. Wówczas może ona służyć jako miejsce do zapisywania wydatków domowych, list zakupów lub miłych uwag dla pozostałych domowników.

Tablica kredowa jako element wyposażenia gastronomii

Również obserwujemy coraz częściej wykorzystywanie tablic kredowych jako elementy wystroju lokali gastronomicznych takich jak kawiarnie, bistro czy lokale z jedzeniem typu fast-food. Świetnie wpasowują się one w aktualne trendy wystroju, a także pomagają w prosty sposób przekazać najważniejsze informacje, np. o promocjach lub ofercie dnia. Bez względu na to, gdzie umieścimy naszą tablice kredową, dzięki jej właściwością możemy być pewni, że nasi klienci ją zauważą.

Tablice kredowe – podsumowanie

Jak można zauważyć, tablice kredowe mają mnóstwo potencjału, który można wykorzystać w kreatywny sposób. Zarówno w naszym biznesie, jak i w przestrzeni domowej. Są łatwe w czyszczeniu, a materiały eksploatacyjne można nabyć w okazyjnych cenach. Jeżeli zastanawiasz się nad wykorzystaniem tablicy kredowej w swoim domu, pozbądź się wątpliwości i nabądź ją już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl