Sposób na perfekcyjną organizację pracy – planer biurowy
Sposób na perfekcyjną organizację pracy – planer biurowy

Pomimo widocznej cyfryzacji wielu aspektów naszego życia oraz pracy, często to właśnie tradycyjne metody odnoszą najlepszy efekt. Jeżeli masz trudności z dotrzymywaniem terminów oraz planowaniem poszczególnych zajęć, może warto zdecydować się na tradycyjny planer biurowy, który pomoże Ci poukładać bieżące sprawy. Zastosowanie planerów oraz tablic i plansz do segregowania swoich obowiązków wpływa również na naszą pamięć wzrokową, co pozwala utrwalać informacje z którymi zapoznajemy się każdego dnia. Dowiedz się co pomoże Ci w koordynacji swoich codziennych zadań!

 

To cię zainteresuje:

Flipchart - jaki wybrać?

Jak zorganizować swój czas

Zanotuj, aby nie zapomnieć

W codziennym życiu często borykamy się z pośpiechem oraz nadmiarem obowiązków. Zdarza się, że mamy ich tak wiele, że poszczególne umykają nam podczas dnia. Dlatego właśnie istotne jest zarządzanie swoimi zadaniami i notowanie ich w jednym miejscu, co pozwoli nam kontrolować zarówno swój czas pracy jak i wykonywane obowiązki.

Planery przypominają nam, popularne z czasów szkolnych – plany lekcji. Podobnie jak one, planery mogą posłużyć nam do zapisywania bieżących oraz przyszłych zadań jednocześnie. Łączą w sobie funkcję kalendarza oraz notatnika. Umieszczone w naszym bliskim otoczeniu, np. na ścianie lub na biurku, sprawiają, że żadne zobowiązanie nam nie umknie. Możemy zapisać wszystkie wizyty, spotkania i plany w jednym miejscu, w zasięgu naszego wzroku!

Tablica suchościeralna – nowoczesna alternatywa

Świetnym rozwiązaniem do naszego biura bądź domu może okazać się tablica suchościeralna. Większość dostępnych na rynku modeli łączy w sobie funkcje suchościeralne oraz magnetyczne. Dzięki temu można nie tylko notować niezbędne informacje na powierzchni naszej planszy, ale także przypinać do niej różne istotne dla nas rzeczy – wizytówki, zdjęcia, teksty itd.

Tablice suchościeralne oferują nam możliwość podzielenia powierzchni planszy, w zależności od naszych potrzeb. Przy pomocy dedykowanych markerów możemy podzielić ją na dni miesiąca, dni tygodnia lub zastosować inną, dowolną metodę organizacji czasu, która pozwoli nam w efektywny sposób notować zadania. Ponadto, wraz z upływem czasu, pozwala ona na przekształcanie treści w tym np. wymazywanie nieaktualnych obowiązków lub przełożenie ich na inny dzień.

Używanie tej formy planera jest niezwykle wygodne. Tablicę możemy umieścić na dowolnej ścianie w naszym biurze lub mieszkaniu. Dzięki swojemu rozmiarowi siłą rzeczy zwracamy na nią uwagę podczas codziennych obowiązków. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, możemy zdecydować się na tablicę magnetyczną na wymiar. Pozwoli to na zamontowanie jej niezależnie od ilości wolnej przestrzeni, którą dysponujemy.

Nie musimy martwić się również o to, że tablica nie będzie pasowała do wystroju naszego biura lub mieszkania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych opcji takich jak tablice magnetyczne szklane. Łączą one w sobie wszystkie zalety i funkcjonalność tradycyjnych tablic, a do tego prezentują się nowocześnie i designerko na tle każdego wnętrza.

Jak się zorganizować w pracy?

Posiadając już miejsce do notowania naszych zadań, powinniśmy wypracować sobie sposób planowania, który zwiększy naszą efektywność i będzie dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki właściwościom suchościeralnym, możemy podzielić tablicę na obszar służący do planów dalekoterminowych, oraz na taki, który posłuży za listę codziennych zadań i czynności.

Systematyczne planowanie zadań pozwala oszczędzić czas na zastanawianie się nad tym, co właśnie powinniśmy robić. Pomoże także stworzyć rutynę, która poprawi naszą wydajność oraz przyspieszy pracę. Świetnym sposobem na planowanie swojego codziennego dnia będzie podzielenie tablicy na następujące obszary:

  • Cele
  • Zadania
  • Priorytety
  • Czas
  • Termin zakończenia

Taki sposób organizacji zadań pozwoli na dokładną analizę swoich obowiązków. Często stosowaną praktyką podczas planowania pracy jest również korzystanie z zasady 60:40. Reguła ta oznacza, że powinniśmy planować nasz czas tylko w 60%, zostawiając pozostałe 40% na sytuacje losowe oraz niezaplanowane rzeczy np. dodatkowe spotkania czy szkolenia.

Organizacja pracy to złożony proces, który wymaga praktyki oraz systematyczności. Przy pomocy odpowiednich pomocy takich jak np. tablice magnetyczne lub tablice korkowe, będziemy w stanie realizować to o wiele efektywniej.

Spróbuj organizacji czasu pracy w swoim przypadku i przekonaj się sam ile płynie z tego korzyści!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl