Jak wybrać obraz do sypialni?
Jak wybrać obraz do sypialni?

W każdym z domu jednym z ważniejszych pomieszczeń jest sypialnia. To tam spędzamy chwile wytchnienia. Jest to taka mała oaza spokoju, w której można schować się i odpocząć. Co więcej, sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby mogła dodawać energii na każdy dzień, wstając wypoczętym. Jak zatem ją zaaranżować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim postaw na równowagę i harmonię, którą może dać feng shui. Poznaj zasady, które z pewnością ułatwią Ci dobór poszczególnych elementów. Nie zapomnij również o obrazach na ścianę do sypialni, które rozjaśnią pomieszczenie i nadadzą odpowiedniego klimatu.

 

To cię zainteresuje: 

Jak osiągnąć stan harmonii dzięki obrazom do sypialni

 

5 podstawowych zasad feng shui

Feng shui opiera się na planowaniu oraz aranżacji wnętrza. Praktyka ta pochodzi z Chin. Poznaj zatem 5 podstawowych zasad feng shui, które pozwolą Ci na urządzenie swojego domu w harmonijny sposób:

  • Yin i Yang – dwie przeciwstawne energie, które wspólnie uzupełniając się, tworzą całość; są symbolem aktywności oraz bierności,
  • Osiem Trygramów/Siatka Bagua – koncepcja oparta o siły natury, przedstawione na ośmiokącie foremnym, w którym każdy bok odpowiada za jeden z trygramów; części interpretowane są jako dziedziny, odpowiadające za: karierę, wiedzę, małżeństwo, rodzinę oraz zdrowie, dzieci, bogactwo i pieniądze, sławę i reputację, a także pomocnych ludzi,
  • pięć żywiołów – stanowią kontynuację teorii Yin i Yang, w której wyróżnia się pięć rodzajów energii, stanowiące przyrodę i jednocześnie symbolizujące: woda – narodziny oraz śmierć, drzewo – dzieciństwo, ogień – młodość, ziemia – dojrzałość, a także metal – starość,
  • energia Chi,
  • przepływ (ruch) – otoczenie powinno być kształtowane w sposób harmonijny, by energia mogła swobodnie krążyć w całym wszechświecie.

Zastosowanie powyższych zasad feng shui pozwoli na zapewnienie spokoju w domu, stabilności życiowej, zdrowia wszystkim członkom rodziny, a także może poprawić sytuację, w której obecnie znajduje się człowiek.

 

Przejdź do kategorii Obrazy na szkle do sypialni

 

Jaki obraz do sypialni według feng shui

Obraz do sypialni to bardzo ważny element, którego nie może zabraknąć. Zatem jaki obraz do sypialni wybrać, by spełniał on zasady feng shui?

Wielkość obrazu

Obrazy w sypialni powinny być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Jeśli ściany wnętrza są wąskie, warto postawić na jeden podłużny, ale mały obraz. Natomiast duży obraz do sypialni lub kompozycja paru mniejszych, umieszczonych obok siebie to dobre rozwiązanie w większych przestrzeniach, w których elementy te nie przytłoczą całego wystroju.

Lokalizacja obrazu

W szczególności zaleca się obraz nad łóżkiem. Będzie to zawsze idealne miejsce do powieszenia. Natomiast drugim rozwiązaniem jest obraz nad komodą. Warto również trzymać się zasady umiejscowienia przedmiotu pośrodku mebla. Dodatkowo zwróć uwagę na wygląd swojej sypialni. Jeśli ściana jest długa, wybierz obraz w orientacji poziomej, a gdy wąska – w pionowej.

Motyw przewodni obrazu

Wybierając obrazy do sypialni postaw przede wszystkim na motyw kwiatowy, zwierzęcy (w szczególności ptaki), figur geometrycznych, natury z podkreśleniem widoku drzew oraz kamieni, a także płynącej wody. Natomiast grafika do sypialni nad łóżko przedstawiająca pojedynczy element niestety nie sprawdzi się w zasadach feng shui.

Kolorystyka obrazu

Pastelowe obrazy do sypialni idealnie sprawdzą się w uzyskaniu harmonii w tym pomieszczeniu. Delikatne odcienie ukoją zmysły i pozwolą na wyciszenie organizmu.

Wybór obrazu do sypialni – podsumowanie

W sklepach znajdziesz sypialnie obrazy w rozmaitych wzorach. Pamiętaj o zasadach feng shui, które pomogą Ci w odpowiednim wyborze. Co więcej, dobrym rozwiązaniem będzie również grafika do sypialni nad łóżko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl