Jak usunąć marker permanentny z powierzchni – domowe sposoby
https://datastudio.google.com/u/1/reportJak usunąć marker permanentny z powierzchni – domowe sposoby ing/5760a528-ba40-4ee0-aec3-8abea3b62cdd/page/p_klopudxamc/edit

Permanentne markery są idealnymi artykułami do sporządzania ważnych zapisków czy podpisywania rzeczy, których powierzchnia jest na tyle śliska lub chropowata, że podpisanie jej zwykłym długopisem czy flamastrem stanowi problem. Niektóre z nich są tak wysokiej jakości, że niekiedy napis, jaki napiszemy permanentnym markerem, wydaje się być niezmywalny. Jednak nic w tym mylnego i nie ma się czym przejmować, gdyż istnieją sprawdzone, domowe sposoby, dzięki, którym zmyjemy zapiski, jakie sporządziliśmy.

 

Warto jednak wiedzieć, że zmycie takiego markeru może być czasochłonne i trudne, dlatego przed wykonaniem takiego napisu, dobrze jest zastanowić się, czy na pewno za jakiś czas nie będziemy potrzebowali go zmyć. Jeżeli jesteś ciekaw/a sposobów na zmycie takowych permanentnych napisów, sprawdź nasz artykuł i szybko dowiedz się, co pomoże w takiej sytuacji.

Plama po markerze na tablicy suchościeralnej?

Plamy na tablicy suchościeralnej to często spotykany problem, zwłaszcza, gdy dziecko jest w posiadaniu permanentnego markera. Całe szczęście, jeśli skończy się tylko na zamazaniu tablicy suchościeralnej, a nie przy okazji, całego ciała. Niezależnie od ilości bohomazów czy sporządzonych na tablicy zapisków, mamy sposób, by usunąć tzw. marker niezmywalny. W zależności od tego, jakim markerem ubrudzisz tablicę, potrzebować będziesz innego rozwiązania. W przypadku plam na tablicy po markerze zwykłym wystarczy po prostu woda z dodatkiem środka chemicznego, który stanowić będzie podwójne działanie i pomoże znacznie szybciej zmyć ślad markera. Natomiast jeżeli mowa o plamie z markerów permanentnych, jednym z najbardziej sprawdzonych i działających sposobów będzie spirytus. Jego wysoka zawartość alkoholu pomaga w prosty sposób uporać się z plamami na tablicy suchościeralnej.

Czym zmyć marker ze skóry?

Ilekroć zapisujemy różnego rodzaju zapiski, ubrudzimy się długopisem czy czymkolwiek do pisania. W przypadku długopisów czy flamastrów wystarczy woda z płynem do mycia, jednak gdy zabrudzimy skórę markerem, zmycie śladu będzie nieco trudniejsze. W zależności również od miejsca, w którym znajduje się plama, użyjemy innych sposobów, gdyż niektóre obszary są zdecydowanie bardziej delikatniejsze i nie zastosujemy w ich przypadku rozwiązań z użyciem spirytusu czy alkoholu do ścierania. Takie produkty są z pewnością najbardziej pomocne w zmywaniu plam, jednak wyłącznie wtedy, kiedy nie podrażnimy naszej skóry. Gdy w jakiś sposób permanentny marker ubrudzi okolice twarzy, warto skorzystać z oliwki, która delikatnie rozpuści plamę. Również idealnie sprawdzą się mokre, nawilżające chusteczki, które nie raz pomogły wybawić ciężko ścieralną plamę na skórze czy ubraniu.

Jak usunąć marker permanentny z powierzchni – domowe sposoby – podsumowanie

Podsumowując, jeżeli używasz permanentnego markera do sporządzenia zapisków czy podpisania ważniejszych produktów, pamiętaj, że zmycie śladów może być nieco uciążliwe, dlatego warto zastanowić się, czy za jakiś czas nie będziemy chcieli zmyć z danego opakowania naszego podpisu. Jednak, jeśli takie coś się zdarzy, pamiętaj, że najskuteczniejszym sposobem na zmycie takich plam jest użycie alkoholu, który wybawi plamy nawet na suchościeralnych tablicach czy skórze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl