Flipchart – jaki wybrać?
Flipchart – jaki wybrać?

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, która w swoich strukturach przewiduje stanowiska managerskie, bądź dotyczą one branży technologicznej, często możesz spotkać się z koniecznością organizowania zebrań, przedstawiania strategii bądź organizowania szkoleń. Wówczas konieczne może okazać się zadbanie o miejsce, które umożliwi efektywne przedstawianie informacji. Jednym ze sposobów na to jest zakup specjalnego flipchartu, który w prosty sposób pozwoli nam zadbać o prawidłowe prowadzenie firmy. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze flipchartu do swojego biura!

 

To cię zainteresuje: 

Jak zrobić tablicę organizacyjno motywacyjną? 

Flipchart – co to jest?

Flipchart to rodzaj mobilnej tablicy magnetycznej, którą możemy w dowolny sposób przestawiać i zmieniać jej położenie. Dzięki temu stanowi ona idealne rozwiązanie dla tych, którzy z jakichś względów nie mogą pozwolić sobie na zainstalowanie tablicy suchościeralnej, bądź chcą mieć komfort zabierania flipchartu ze sobą na wyjazdy służbowe. Cechą charakterystyczną flipchartów regulowanych jest to, że w każdej chwili możemy dopasować jego wysokość do swoich potrzeb, a także ustawić go w odpowiednim miejscu tam, gdzie tego potrzebujemy.

Dla kogo flipchart?

Flipcharty idealnie nadadzą się do małych przedsiębiorstw. Kompaktowy rozmiar flipchartu umożliwia ustawienie go w dowolnym miejscu w sali tak, aby każdy uczestnik spotkania mógł dokładnie widzieć treść. Dodatkowo możemy przenosić ja między pomieszczeniami, a jej zakup nie wiąże się w ingerowanie w przestrzeń biura, które często jest np. wynajmowane.

Używanie mobilnej tablicy w firmach do przedstawiania swoich materiałów ma wiele zalet. Szkolenia prowadzone za pomocą takich urządzeń dydaktycznych odnoszą lepszy efekt, niż te, które prowadzimy tylko za pomocą naszych słów. Warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy tablicy magnetycznej czy niemagnetycznej. Zaletą flipchartu magnetycznego jest to, że możemy posiłkować się także innymi materiałami edukacyjnymi, które przypniemy do tablicy za pomocą magnesów.

Sprawdź, jak zorganizować swoją pracę i stworzyć planner biurowy!

Jaki flipchart wybrać?

Wybierając flipchart, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Ich właściwe dobranie pozwoli nam dopasować urządzenie dokładnie do swoich wymagań. Zwróćmy uwagę na:

Rodzaj stojaka

Na rynku dostępne są flipcharty, które posiadają stojaki typu trójnóg, których zaletą jest lekka konstrukcja i łatwość w składaniu, a także niewielkie rozmiary złożonego flipchartu. Innym rozwiązaniem jest zainwestowanie w podstawę mobilną, która umożliwia dowolne przesuwanie tablicy po siedzibie firmy.

Rodzaj powierzchni

Najczęściej spotykana powierzchnią w przypadku flipchartów są białe, suchościeralne powierzchnie magnetyczne. Coraz częściej możemy spotkać również te

Wyposażenie dodatkowe

Niektóre flipcharty posiadają uchwyty wysuwane na boki, które pozwalają na zawieszenie po bokach bloków papierowych. Przydatne są również półki na akcesoria, na których możemy trzymać gąbki do tablicy lub markery suchościeralne.

Rozmiar tablicy

Wybierzmy również odpowiednio duży rozmiar tablicy, aby mieć pewność, że spełni ona nasze oczekiwania. Za mała tablica może być niewidoczna dla wszystkich naszych pracowników, natomiast za duża może być niepraktyczna w użytku. Warto rozważyć różne konfiguracje i ułożenie, aby wybrać najlepszą opcję z możliwych.

Flipchart – podsumowanie

Jeżeli myślisz o dokładnym wyposażeniu swojego biura, z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę zainwestowanie w tablice magnetyczne lub flipcharty, które pomogą Ci w organizacji codziennych zadań w Twojej firmie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl