Czyszczenie tablicy suchościeralnej – poznaj prawidłowe zasady jej użytkowania
Czyszczenie tablicy suchościeralnej – poznaj prawidłowe zasady jej użytkowania

Przestrzeganie prawidłowych zasad użytkowania tablicy suchościeralnej jest podstawą, która pozwoli Ci zachować ją w dobrej kondycji!

Od wielu lat tablice suchościeralne zyskują coraz większą popularność. Są obecnie konkurencyjnym wyborem dla tradycyjnych tablic kredowych. Część tablic suchościeralnych jest jednocześnie tablicami magnetycznymi. Często kupuje się je nie tylko do szkół i uczelni wyższych, ale również do różnorodnych firm, biur, a także na użytek własny do domów. Jej powierzchnia umożliwia pisanie także kolorowymi markerami, dlatego też będzie świetnym narzędziem dla wzrokowców. Aby tablica suchościeralna w każdym z tych miejsc mogła posłużyć na lata, warto przestrzegać pewnych zasad, które przedstawimy poniżej.

 

To cię zainteresuje:

Malowanie tablicy korkowej, jak ją odnowić?

Czym pisać po tablicy suchościeralnej?

Do pisania po takiej powierzchni należy używać specjalnych markerów do tablic suchościeralnych. Nadają się one zarówno do tablic białych, porcelanowych, jak i szklanych. Odznaczają się unikalnym systemem dozowania tuszu, a także kreśleniem różnej grubości linii, zarówno cienkich, jak i grubszych. Pisaki do tablic suchościeralnych zostawiają ślady, które łatwo usunąć. Nigdy nie używaj do pisania po tego typu powierzchniach tradycyjnych  markerów, dlatego, że zostawionych przez nie śladów nie da się usunąć. W takim przypadku jedynym wyjściem będzie zakup nowej tablicy magnetycznej.

Tablica suchościeralna – czyszczenie

Jak sama nazwa wskazuje, do usunięcia śladów po markerach nie potrzebujesz wody lub innego płynu, wystarczy, że użyjesz do tego celu specjalnej gąbki. Jednak warto wyposażyć się także w płyn do tablic suchościeralnych. Po pierwsze dlatego, że po jakimś czasie usuwania śladów jedynie za pomocą gąbki na tablicy mogą pojawić się smugi lub inne zabrudzenia. Dzieje się tak dlatego, że usuwanie markerów z powierzchni przy pomocy gąbki polega jedynie na ścieraniu zabrudzeń. Płyn do tablic suchościeralnych jest w stanie dokładnie wyczyścić całą tablicę. Ponadto stosowanie takiego środka zabezpieczy powierzchnię tablicy na przyszłość oraz pozwoli jej trwać w dobrej kondycji przez naprawdę długi czas. Dla początkujących użytkowników tablic suchościeralnych przygotowaliśmy specjalny zestaw startowy, w który warto się wyposażyć. Kupując całe potrzebne wyposażenie do korzystania z tablicy suchościeralnej w komplecie, oszczędzasz aż kilkanaście złotych!

Tablica suchościeralna – dodatkowe wyposażenie

Oprócz prawidłowej pielęgnacji tablicy suchościeralnej ważne jest również to, aby jak najlepiej zadbać o jej funkcjonalność oraz estetykę. Dlatego też w naszej ofercie znajdą Państwo różne magnesy do tablic. Warto je mieć zawsze pod ręką podczas korzystania z tablicy magnetycznej, ponieważ dzięki nim w łatwy sposób można powiesić na jej powierzchni wszelkie schematy lub notatki, a tym samym uporządkować wszystkie informacje. Jeśli lubisz ład i porządek, a także dobrą organizację proponujemy również zakupić uchwyty na markery.

Jak widzisz zarówno korzystanie z tablicy magnetycznej, jak i jej pielęgnacja to nic trudnego. Najważniejsze jest to, aby korzystać z wyposażenia, które jest dedykowane powierzchniom suchościeralnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl