Pomysły i inspiracje – co powiesić na tablicy korkowej w pokoju dziecka
Pomysły i inspiracje – co powiesić na tablicy korkowej w pokoju dziecka

Korek jest wykonywany z ekologicznego materiału, który posiada wiele funkcjonalnych zalet. Korkowa ściana lub tablica może być doskonałym pomysłem na aranżacje wnętrza dziecięcego pokoju. Korek wycisza pomieszczenie, tłumi hałas, a oprócz tego potrafi stabilizować temperaturę i wilgotność powietrza. Nie przyciąga kurzu i jest bardzo prosty w pielęgnacji. To wręcz doskonały materiał dla alergików! Korzyści z posiadania w pokoju tablicy korkowej jest wiele. Jeżeli już ją posiadasz, warto teraz zastanowić się, co na niej powiesić i jak przyozdobić. Oto kilka inspiracji!

Pomysł na fajną tablicę korkową

Tablica korkowa w dziecięcym pokoju powinna przede wszystkim odzwierciedlać charakter Twojego dziecka, jego zainteresowania i pasje. Powinna być także odpowiednio ozdobiona względem jego wieku i jednocześnie musi dopasować się do wystroju wnętrza. Jeżeli Twoje dziecko jest jeszcze małe, pamiętaj aby zawiesić tablicę z dala od jego zasięgu oraz pilnuj, aby ostre pineski nie dostały się w jego rączki.

Tablicę korkową możesz zawiesić nad łóżkiem, nad biurkiem czy nad komodą, tak aby była widoczna, ale jednocześnie nie przytłaczała pomieszczenia. To co na niej umieścisz, zależy już wyłącznie od Ciebie. Jeżeli jednak chcesz zachować ład i porządek, warto ciekawie i kreatywnie zaaranżować powierzchnię tablicy. Pamiętaj, że możesz to w każdej chwili zmienić wedle własnych upodobań i preferencji Twojego dziecka.

Tablica korkowa pomysły – zdjęcia i pamiątki

Tablica korkowa jest świetnym miejscem na stworzenie kącika wspomnień. Możesz zawiesić na niej ulubione zdjęcia Twojego dziecka, pocztówki lub wszelkie pamiątki, które będą Wam przypominały o wspólnych chwilach. Każde spojrzenie na tablicę wywoła uśmiech oraz wprawi Was w pozytywny nastrój. Dekorując w ten sposób pomieszczenie nadajesz mu osobisty akcent, pokój stanie się wtedy odzwierciedleniem charakteru Twojego dziecka. Zdjęcia wybrane na tablicę możesz w każdej chwili zmieniać, a wszelkie bilety z wycieczek, świadectwa i certyfikaty możesz w każdej chwili dopinać do tablicy.

Tablica korkowa pomysły – kalendarz i organizer

Jeżeli Twoja pociecha chodzi już do szkoły, warto z tablicy korkowej zrobić coś na wzór organizera. Możesz na niej przyczepić plan lekcji, karteczki z przypomnieniem o ważnych sprawdzianach, listę rzeczy do zrobienia i listę ważnych wydarzeń, o których warto pamiętać. W ten sposób, Twój syn lub córka będą pamiętali o istotnych rzeczach, bez Twojej pomocy! Warto oczywiście regularnie aktualizować tablicę, usuwając informacje o rzeczach, które już się odbyły. Tablica korkowa to również doskonałe miejsce na kalendarz, jeżeli nie chcesz dodatkowo przebijać ściany.

Tablica korkowa pomysły – edukacja

Tablica korkowa może być także doskonałym gadżetem dla młodego ucznia, który wspomoże przyswajanie wiedzy. Twoje dziecko będzie mogło mieć pod ręką najważniejsze notatki czy trudne definicje, których zapamiętanie nie przychodzi tak łatwo. Do tablicy korkowej możesz przyczepić również:

  • tablicę Mendelejewa do nauki pierwiastków,
  • wzory matematyczne,
  • fiszki, które przyspieszą naukę języka,
  • mapę świata lub wybranego kraju, by lepiej przygotować się do lekcji geografii.

Tablica korkowa – jak ozdobić

Tablicę korkową możesz przyozdobić w dowolny sposób. W każdej chwili możesz całkowicie zmienić przyczepione do niej elementy, dzięki czemu tak naprawdę pomysłów jest nieskończenie wiele. Bardzo fajnie sprawdzają się inspirujące cytaty i motywacyjne myśli, wystarczy wydrukować je na kartce lub napisać odręcznie. Możesz również przypinać do tablicy artystyczne fotografie, związane z pasją Twojego dziecka. Jeżeli zajmuje się tańcem – wybrane figury taneczne, jeżeli lubi śpiewać – przyczep do tablicy plakat z jego idolem. Lubi malować? Z pewnością znajdziesz w Internecie repliki obrazów, które możesz wydrukować i powiesić.

Bardzo ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza są również kompozycje suszonych ziół i kwiatów. Możesz tworzyć z nich bukiety, lub przyklejać na kartce papieru, a oba te elementy z powodzeniem przypniesz do tablicy korkowej. W święta, na tablicy korkowej mogą zawisnąć światełka lub łańcuchy choinkowe. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji oraz od pasji i charakteru Twojego malucha!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Powered by Trust.Reviews
Sklep internetowy Shoper.pl